מיגון לפי חומר

כשאנחנו מעוניינים למגן את הבית שלנו, עלינו לבחון את החומרים בהם משתמשים עבור המיגון.

עבור הביטחון הנפשי, הבריאותי והפיזי שלנו עלינו לבחון את הדברים היטב ולדעת – מה החומר הטוב והבטוח ביותר איתו אני יכול למגן את הבית שלי? במאמר זה נענה לכם על כל השאלות, ונסביר כיצד מתבצע מיגון לפי חומר.

 

מה עומד בבסיס המיגון?

כיום קונסטלציית המיגון מורכבת בעיקר מבטון מזוין. בטון רגיל הוא תערובת של חומרים כמו צמנט, חצץ ומים.

בניגוד אל הבטון הרגיל והבסיסי, בטון מזוין שמיועד למיגון מורכב מכל אלה יחד עם בסיס פנימי של רשתות ומוטות מפלדה שהופכות את אותה התערובת לעמידה פי כמה וכמה.

למעשה, ההגדרה של "בטון מזוין" היא לא של חומר אחד, אלא כמה חומרים יחד שהופכים ביחד ליציקה עמידה ובטוחה מפני מפגעים רבים.

עם זאת, החומרים השונים ביציקה הזו, המצפים את הפלדה הפנימית ומגנים עליה, הם אלה שקובעים את החוזקה של הבטון המזוין.

הבטון שטומן בתוכו את הפלדה, צריך להגן עליו מפני מפגעים של חום גבוהה. החומר שיהיה עשוי ממנו הבטון ומצפה את הפלדה, הוא זה שמגדיר את חוזקת הביטחון והמיגון. איזה חומרים קיימים לציפוי הפלדה?

 

סוגי חומרים שונים עבור מיגון

כאמור, על אף שפלדה היא חומר חזק לכל הדעות, היא עדיין עשויה להיפגע בחום ולהיחלש במהלך שריפה למשל.

על מנת לשמור על הפלדה, ולהפוך את הבטון לחזק, יש להוסיף חומר נוסף לתערובת. קיימים שלוש דרכים בהם ניתן למגן בטון העשוי פלדה:

  • התזה מינרלית – מדובר בשיטה זולה ונוחה לכל כיס, זו אחת הסיבות שהיא גם נפוצה כל כך. באמצעות ההתזה יוצרים מעל הפלדה שכבת מגן, השכבה הזו שומרת על הפלדה מכל שאר המפגעים.
  • צבע תופח – בשמו השני צבע מעכב בעירה. את הצבע התופח מתיזים על פלדה מבפנים, או מחוץ למבנה וניתן גם לצפות איתו מבנים למניעת קריסה. צבע תופח נחשב לאחד החומרים החזקים למיגון פלדה, והוא מקנה עד שלוש שעות של הגנה באש לפלדה. בפועל הצבע התופח כאשר הוא נמצא במגע עם האש הצבע מגיב במהירות ונוצרת ריאקציה כימית שלמעשה "תופחת" שכבת בידוד על הפלדה. אותה שכבה בולעת את החום ובאמצעות גזים המשתחררים היא מצמצמת את הבעירה.
  • לוח חסין אש – לוח חסין אש עשוי מגבס והוא מיועד לכיסוי הבטון או הפלדה מסביב. הלוח עמיד לאשר באמצעות ערבוב חומרים בתוך הגבס, המשפרים את עמידותו לאש ולשריפות.

יתרונות שונים למיגונית

 

לסיכום

במידה ואתם מעוניינים להפוך את המיגון שלכם ליותר חזק, יותר איכותי ויותר בטיחותי עבורכם, ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לחברת מרחב מוגן יביל המייעצת בנושאים אלו.

חברת מרחב מוגן מעניקה פתרונות מיגון, וניצבת בשורה הראשונה בכל הקשור להגנה ובטיחות משפחתית.

אז מה היה לנו עד עכשיו

ישנם 3 דרכים שבהם ניתן למגן בטון העשוי פלדה: 1. התזה מינרלית – שיטה זולה ונוחה יחסית היוצרת מעל הפלדה שכבת מגן. 2. צבע תופח – צבע מעכב בעירה המקנה עד 3 שעות של הגנה באש לפלדה. 3. לוח חסין אש – עשוי מגבס ומיועד לכיסוי הבטון או הפלדה.
ישנם מגוון פתרונות חדשניים כגון: מבנה מתקפל, רב ממ"ד, ממ"ד יביל, אשקובית ועוד. חברת מרחב מוגן מתמחה בייצור מגוון פתרונות מיגון ותשמח להעניק שירות מקצועי ואמין.
לקבלת הצעת מחיר למיגון לפי חומר השאירו פרטים בטופס